Lider rynku pojazdów i motocykli z USA w Polsce.

 

Odpowiedzi na pytania

 

Rejestracja auta lub motocykla w 30 dni, czy dotyczy również aut z USA i Kanada?

 

Od 1 stycznia 2020 zaczną obowiązywać nowe uregulowania wynikające z ustawy z dnia 19 lipca 2019 o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019 poz. 1579).

Obowiązek z art. 71 ust. 7 Prawa o ruchu drogowym nie obejmuje aut sprowadzanych z innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej. W związku z tym auta z „klasycznego” importu takich krajów jak np. USA , Kanada czy Szwajcaria nie podlegają w ogóle pod ten przepis. Podlegają one natomiast – już po ich zarejestrowaniu w Polsce – pod obowiązek z art. 78 ust. 2.

 

 

Czy wszystkie zakupione pojazdy w USA oraz Kanada można zarejestrować w Polsce?

Auta które nie posiadają właściwego TITLE'a w USA lub Kanada (aktu własności) nie mogą zostać zarejestrowane w Polsce. Nie należy kupować tych pojazdów, które posiadają TITLE o jednym z następujących tytułów:

- "Certificate of destruction" – auto całkowite zniszczone
- "Parts only" – auto tylko na części
- "Bill of sale" – brak TITLE na auto, tylko faktura sprzedaży
- "Non-repairable" – auto nienadające się do naprawy bądź odbudowy
- "No title" lub "Paperless title" – pojazd nie posiada TITLE.
Z pozostałymi pojazdami nie ma żadnych problemów przy rejestracji.

 

W jaki sposób można śledzić trasę auta po załadunku do kontenera?

Śledzenie trasy przewozu jest możliwe dopiero wtedy gdy dany pojazd zostanie załadowany w porcie do kontenera (czyli po około 2-3 tygodniach od zakupu pojazdu na aukcji). Każdy klient dostaje od nas numer kontenera. Na stronie Transporty należy wybrać jedną z linij morskich, przez którą dany kontener został wysłany, wpisać podany numer kontenera i system pokaże gdzie jest kontener i kiedy będzie w Polsce, Rotterdamie lub Bremerhaven.

 

Dlaczego licytacja w Ameryce lub Kanada, która się zakończyła z oferta cenową, prowadzona jest od nowa z kolejnym terminem?

 

W momencie wygrania Licytacji nie została osiągnięta Cena Minimalna.  W przypadku, kiedy Cena Minimalna nie zostanie osiągnięta osoba wystawiająca dany pojazd ma 72 godziny na decyzje czy się zgadza na osiągniętą cenę, czy też nie. Jeżeli Sprzedający w USA lub Kanada się zgadza na cenę wylicytowana,  Licytujący otrzymuje pojazd, jeżeli nie, to Sprzedający ma prawo wycofać pojazd lub wystawić drugi raz.

 

Dlaczego na aukcjach podawany jest 11-cyfrowy numer VIN, skoro prawidłowy ma 17 cyfr?

 

Pełny VIN ujawnia się w momencie, kiedy Klient jest zalogowany a stronie domu aukcyjnego. Jest to zasada niektórych Domów Aukcyjnych i nie mamy na to żadnego wpływu. Pełny VIN nie jest ujawniany przed, ani w trakcie trwania licytacji. Ta zasada dotyczy tylko pojazdów uszkodzonych, pojazdy nowe  i używane mają ujawniony VIN.

 

Czym różnią się lampy w amerykańskich samochodach od lamp europejskich?

Bardzo często auta firm japońskich lub niemieckich mają małe różnice i nie wymagają żadnych zmian w Polsce. Prawie wszystkie auta z USA oraz Kanada nie posiadają tylnego światła przeciwmgielnego.W przednich lampach w autach amerykańskich cały czas na pomarańczowo świecą się kierunkowskazy (są to światła postojowe), a gdy włączymy kierunkowskaz to światła te zaczynają zwyczajnie migać. W tylnych lampach w większości aut kierunkowskaz nie miga na pomarańczowo ale na czerwono! Większość takich lamp i reflektorów można przystosować do warunków europejskich. W internecie jest mnóstwo firm które fachowo się zajmują przeróbkami takich lamp.

 

 

 

Czas w USA


Sprawdź czas w USA w wybranym mieście.

 

Kursy walut

AutoCheck
CheckPobierz darmowy VIN Check
daostarczający podstawowych informacji o pojeździe.

CheckZamów płatny VIN Check
czyli pełną histrorię pojazdu. Koszt to jedynie 20 zł!

PDF


Pobierz objaśnienia VIN Check
Opracowany przez Nas dokument objaśniający wszystkie dane zawarte w VIN Check. Plik w języku polskim.