Lider rynku pojazdów i motocykli z USA w Polsce.

 

Jak zamawiać pojazd

                                                

 

Wybór pojazdu

 

Wybierają Państwo auto, motocykl itd., w jednym z domów aukcyjnych w Ameryce (USA) lub Kanadzie , klikając na wybrany dom aukcyjny w autach bezwypadkowych lub uszkodzonych. Wybrany przez Państwa pojazd oznakowany jest numerem LOT NUMBER. Proszę o wysłanie do nas e-mail że jesteście Państwo zainteresowani danym pojazdem w USA lub Kanadzie (tu podają Państwo LOT NUMBER oraz nazwę domu aukcyjnego). Otrzymają Państwo od nas informację zwrotną zawierającą naszą opinię na temat danego pojazdu.
Ustalamy (e-mailowo lub telefonicznie) do jakiej kwoty chcą Państwo licytować dany pojazd oraz obliczmy wszelkie koszty sprowadzenia auta do Polski lub Europy.


Zadatek i umowa


 

Jeżeli zdecydują się Państwo licytować auto z USA lub auto z Kanada niezbędne jest dokonanie osobiście (w dniu licytacji) lub poprzez przelew na nasze konto
(1-2 dni wcześniej) zadatku na poczet danego auta. W przypadku gdy nie uda się wylicytować pojazdu auto w USA lub Kanada za kwotę ustaloną przez Państwa, zadatek jest zwracany (można go odebrać osobiście lub możemy przelać na Państwa konto). Na żądanie Państwa zadatek może być pozostawiony na poczet kolejnych licytacji w USA lub Kanada. Zadatek jest zapewnieniem, iż nie wycofają się Państwo z zapłaty za wylicytowane auto.
Z naszej strony otrzymują Państwo obustronnie wiążącą umowę na zakup auta z USA lub Kanada.

 

Licytacja oraz finansowanie pojazdu

 

Licytacja wybranego przez Państwa pojazdu w USA lub Kanada może odbyć się osobiście (jesteśmy jedną z nielicznych firm udostępniającą osobiste uczestnictwo kupującego w licytacji), wówczas przyjeżdżają Państwo na umówiony termin do naszej siedziby w Chojnicach. Pojazd z USA lub Kanada można licytować również poprzez kontakt telefoniczny (w momencie licytacji dzwonimy do Państwa). W przypadku wygrania pojazdu na aukcji w USA lub Kanada niezbędne jest dokonanie przez Państwa przelewu w ciągu 48 godzin od wygrania aukcji do Stanów Zjednoczonych. Okres wpłaty 48 godzin jest absolutnie obowiązkowy, gdyż każde opóźnienie wpłaty spowoduje konieczność zapłaty kary przez nas (nakłada to nas sam dom aukcyjny lub niektórzy sprzedawcy. Otrzymają Państwo wszelkie informacje dotyczące przelewu). Przypominamy o możliwości współfinansowania przez nas zakupu auta.
Ceny za nasze usługi są w zakładce Ceny i warunki zakupu.

 

Transport do Polski

 

Po dokonaniu przelewu do USA lub Kanada samochód przewożony jest do najbliższego portu w USA (New York, Houston, Chicago, Savanna, Indianapolis,  Los Angeles lub Montreal w Kanada), zapakowywany do kontenera, następnie drogą morską przetransportowywany jest do Portu w Gdyni, Rotterdamu lub Bremerhaven. Mogą Państwo osobiście sprawdzać na stronie linii morskiej, gdzie w danej chwili znajduje się Państwa pojazd oraz kiedy będzie on w Polsce (otrzymują Państwo od nas numer kontenera oraz informacje w jaki sposób sprawdzić lokalizację pojazdu w kontenerze). Gdy auto jest już w  Rotterdamie, lub Bremerhaven zaczynamy procedurę oclenia, która zajmuję około 3-6 dni, później  przetransportowujemy go bezpośrednio do klienta pod dom.  


                                               

Życzymy udanych zakupów.

 

 

Czas w USA


Sprawdź czas w USA w wybranym mieście.

 

Kursy walut

AutoCheck
CheckPobierz darmowy VIN Check
daostarczający podstawowych informacji o pojeździe.

CheckZamów płatny VIN Check
czyli pełną histrorię pojazdu. Koszt to jedynie 20 zł!

PDF


Pobierz objaśnienia VIN Check
Opracowany przez Nas dokument objaśniający wszystkie dane zawarte w VIN Check. Plik w języku polskim.